“Scientific Publications” kompaniyasining tarixi
Kompaniyaning asoschisi Pilipenko Denis Sergeevich. Ukraina, Qozog'iston Respublikasi va MDH mamlakatlarida faol faoliyatni rivojlantirish.
2017
Ittifoqning geografik ta'sirini kengaytirish. Kompaniya mijozlari orasida 30 dan ortiq MDH mamlakatlari va Sharqiy Yevropadan kelgan tadqiqotchilar bor.
2018
“Scientific Alliance” xoldingini tashkil etish, uning boshqaruvi ostida “Ilmiy nashrlar” kompaniyasi o'tkaziladi. Ilmiy alyans MDH mamlakatlarida ilmiy nashrlar sohasida tan olingan yetakchiga aylanib bormoqda.
2019
- Sharqiy Evropadagi eng yirik ilmiy va nashriyot markazi - Ukrainada yangi shtab-kvartiraning ochilishi.
- O'zimizning "Science and Metrics" ommaviy axborot vositalarini ishga tushirish - Ukrainadagi fan va fanometriya sohasidagi mutlaqo noyob nashr.
- Ilmiy-tadqiqot markazining ishga tushirilishi. Kompaniya mutaxassislari ilmiyometriya va ilm-fan sohasida batafsil va dolzarb ma'lumotlarni taqdim etadilar. Kompaniya muntazam ravishda xalqaro ilmiy hamjamiyat uchun veb-seminarlar, seminarlar va konferentsiyalar o'tkazadi.
- Ilmiy nashrlar Crossref agentligining rasmiy homiysi bo'ladi.
2020
- Qozog'iston Respublikasida filialning ochilishi - bugungi kunda ushbu mamlakatda ilmiy va nashriyot xizmatlarining yagona rasmiy distribyutori.
- Olimlar uchun rasmiy xalqaro sertifikatlashtirish markazi - Sertifikatlashtirish markazi platformasini yaratish.
2021
- Ta'lim va tarbiya faoliyatini faol rivojlantirish. Ilmiy-o‘quv markazi tashkil etilganidan buyon 150 dan ortiq ilmiy va o‘quv tadbirlari o‘tkazildi. Kompaniyaning vebinarlarida MDH davlatlaridan 20 000 dan ortiq olimlar ishtirok etdi.
- Alyans ilmiyometriya va ilmiy nashrlar sohasida xalqaro universitetlar va ilmiy muassasalar bilan hamkorlik chegaralarini faol ravishda kengaytirmoqda. 2021-yilda Ukraina oliy o‘quv yurtlari bilan 25 dan ortiq, Qozog‘iston Respublikasi oliy o‘quv yurtlari bilan 20 dan ortiq memorandumlar imzolandi.
- Scientific Alliance xayriya jamg'armasining tashkil etilishi kompaniya qadriyatlarining aksidir.
2022
- 2022-yil 24-fevralda Rossiya Federatsiyasi kompaniyaning markaziy ofisi joylashgan Ukraina hududiga bostirib kirdi. Jamoaning birgalikdagi sa'y-harakatlari va Qozog'istondagi filialning qo'llab-quvvatlashi uning ilmiy konsalting bozoridagi etakchi mavqeini saqlab qolishga va ilmiy jamoatchilikka yuqori sifatli vositachilik ilmiy va nashriyot xizmatlarini ko'rsatishni davom ettirishga yordam berdi.
- Xuddi shu yili alyans Qozog'iston va boshqa Osiyo mamlakatlaridagi raqobatchi brend "World Sci Publ" infratuzilmasi va aktivlarining bir qismiga qo'shilish bo'yicha kelishuvni muvaffaqiyatli yakunladi.
2023
Ilmiy nashrlar kompaniyasi o'z tuzilmasi va ta'sir geografiyasini faol ravishda kengaytirishda davom etmoqda. Jamoa O‘zbekiston, Ozarbayjon, Latviya, Polsha, Albaniya va boshqa mamlakatlarda vakolatxonalar ochish bo‘yicha faol ish olib bormoqda.
Nima uchun butun dunyo olimlari o'zlarining tadqiqot loyihalarini kompaniyaga “Scientific Publications” ishonadilar?
Biz jarayonni emas, balki natijani kafolatlaymiz. Scientific Publications kompaniyasi bozorda har qanday murakkablikni nashr etishni kafolatlaydigan yagona kompaniya hisoblanadi. Mutaxassislarimiz xalqaro Scopus va Web of Science maʼlumotlar bazalarida maqolalar chop etish jarayonining barcha nozik tomonlarini biladilar.
Har bir mijoz huquqiy himoya oladi. Biz bilan hamkorlik qilganingizda, Shartnomada ko'rsatilgan barcha shartlar (ish bosqichlari, kafolatlar, shartlar, xizmatlar uchun to'lov va boshqalar) bajarilishiga ishonch hosil qilishingiz mumkin.
Ilmiy konsalting sohasidagi eng katta ta'sir geografiyasi. 45 davlat olimlari o‘zlarining ilmiy loyihalari bilan bizga ishonadilar. Va biz tuzilmani kengaytirish va yo'nalishlarni kengaytirishda davom etamiz.
Oliy o‘quv yurtlari va ilmiy muassasalar biz bilan hamkorlik qilishni tanlaydi. Ukraina va Qozog‘iston Respublikasining eng yirik universitetlari bilan memorandumlar imzoladik.
Loyihaning optimal muddati va narxi. Biz barcha ilmiy va nashriyot xizmatlarining narxi va amalga oshirish muddatlari bo'yicha qulay taklifni shakllantiramiz.
Kuchli mutaxassislar jamoasi. Bizning mutaxassislarimiz har qanday murakkablikdagi ilmiy va nashriyot muammolarini hal qilishadi. Biz barcha ishlarni kalit taslim asosida bajaramiz. Nashringiz muvaffaqiyatli bo'lishi uchun butun professionallar jamoasi javobgar bo'ladi: shaxsiy menejer, tarjimon, texnik va adabiy muharrir, jurnal muzokarachisi, buxgalter, advokat, ma'mur, direktor.
O‘zbekistonlik olimlar “Science Publications” kompaniyasi bilan hamkorlikdan qanday naf ko‘radi?
“Scientific Publications” xalqaro kompaniyasi MDH mamlakatlari va Osiyo mintaqasida ilmiy konsalting sohasida mutlaq yetakchi hisoblanadi. Dunyoning 45 davlati, jumladan, Markaziy Osiyo mintaqasi olimlari o‘z nashrlari bilan bizga ishonadi.
O‘zbekistonlik olimlar bizdan quyidagi xizmatlarga buyurtma berishlari mumkin:
- Scopus ma'lumotlar bazasidan jurnallarda nashr qilish
- maqolalarni Web of Science ma'lumotlar bazasiga joylashtirishda yordam berish
- h indeksining oshishi
- ERIH+ va JSTOR da kafolatlangan nashr
- Google Scholar-da iqtiboslarning ko'payishi
- maqolalar uchun hammualliflarni topishda yordam berish
Reyting jurnallarida nashr etilishi va Scopus, Web of Science va Google Scholar maʼlumotlar bazalarida ilmiyometrik koʻrsatkichlarning ortib borishi Oʻzbekiston olimlariga katta imkoniyatlar yaratadi: ilmiy lavozimlarda koʻtarilish, yirik tijorat loyihalarida martaba istiqbollari, jahon ilmiy eʼtirofi va boshqalar.
Agar sizga xalqaro jurnallarda chop etish, Scopus va Web of Science maʼlumotlar bazalarida koʻrib chiqilgan nashrlar boʻyicha maslahat kerak boʻlsa, bizning mutaxassislarimiz yuqori sifatli yordam koʻrsatadi va ilmiy ehtiyojlaringizni inobatga olgan holda taklif tayyorlaydi. Faqat veb-saytda so'rov qoldiring va menejerimiz tez orada siz bilan bog'lanadi.

Компания “Научные Публикации” – это уникальные и качественные научно-публикационные услуги для ученых по всему миру. Более 8 лет мы предоставляем качественный консалтинговый сервис в сфере публикаций в наиболее рейтинговых международных журналах. В 2024 году география научного альянса охватывает 45 стран по всему миру.
История компании “Научные Публикации”
2016
Основание компании Пилипенко Денисом Сергеевичем. Развитие активной деятельности на территории Украины, Республики Казахстан и стран СНГ.
2017
Расширение географии влияния альянса. Клиентами компании становятся исследователи из более 30 стран СНГ и Восточной Европы.
2018
Создание холдинга «Scientific Alliance», под управление которого переходит компания «Научные Публикации». Альянс «Scientific Alliance» становится признанным лидером в области научных публикаций на территории стран СНГ.
2019
- Открытие новой штаб-квартиры в Украине – крупнейшего научно-публикационного хаба в Восточной Европе.
- Запуск собственного СМИ “Наука и метрика” – абсолютно уникального издания в сфере науки и наукометрии в Украине.
- Запуск научно-обучающего центра. Эксперты компании предоставляют развернутую и актуальную информацию в области наукометрии и науки. Компания регулярно проводит вебинары, семинары и конференции для международного научного сообщества.
- «Научные Публикации» становится официальным спонсором агентства «Crossref».
2020
- Открытие филиала в Республике Казахстан – единственного официального дистрибьютора научно-публикационных услуг в этой стране на сегодняшний день.
- Создание официального международного центра сертификации для ученых – платформы «Certification Center».
2021
- Активное развитие образовательно-обучающей деятельности. С начала основания научно-обучающего центра было проведено более 150 научно-обучающих мероприятий. Более 20 000 ученых из стран СНГ посетили вебинары компании.
- Альянс активно расширяет границы сотрудничества с международными вузами и научными учреждениями в сфере наукометрии и научных публикаций. В 2021 году подписано более 25 меморандумов с ВУЗами Украины и более 20 меморандумов с университетами Республики Казахстан.
- Основание благотворительного фонда «Научный Альянс» – отражение ценностей компании.
2022
- 24 февраля 2022 российская федерация вторглась на территорию Украины, где функционирует центральный офис компании. Общие усилия команды и поддержка со стороны филии в Казахстане помогли сохранить лидерские позиции на рынке научного консалтинга и продолжить предоставлять качественные посреднические научно-публикационные услуги ученому сообществу.
- В этом же году альянс успешно завершает сделку о присоединении части инфраструктуры и активов бренда-конкурента «World Sci Publ» Казахстана и других стран Азии.
2023
Компания “Научные Публикации” продолжает активно расширять структуру и географию влияния. Команда активно работает над открытием представительств в Узбекистане, Азербайджане, Латвии, Польше, Албании и других странах.
Почему ученые со всего мира доверяют свои исследовательские проекты компании “Научные Публикации”?
Мы гарантируем результат, а не процесс. Компания “Научные Публикации” единственная на рынке гарантирует публикацию любой сложности. Наши эксперты знают все тонкости процесса размещения статей в международных базах данных Scopus и Web of Science.
Каждый клиент получает юридическую защиту. При сотрудничестве с нами вы можете быть уверены в выполнении всех условий, указанных в Договоре (этапы работы, гарантии, сроки, оплата услуг и др.).
Наибольшая география влияния в сфере научного консалтинга. Свои научные проекты нам доверяют ученые из 45 стран. И мы продолжаем расширять структуру и масштабировать направления.
Высшие учебные заведения и научные учреждения выбирают сотрудничество с нами. Мы подписали меморандумы с крупнейшими ВУЗами Украины и Республики Казахстан.
Оптимальные сроки выполнения и стоимость проекта. Мы формируем выгодное предложение по стоимости и срокам реализации всех научно-публикационных услуг.
Сильная команда специалистов. Наши эксперты решают научные и публикационные задачи любой сложности. Все работы мы выполняем “под ключ”. Целая команда профессионалов будет отвечать за успех вашей публикации: персональный менеджер, переводчик, технический и литературный редактора, специалист по переговорам с журналами, бухгалтер, юрист, администратор, директор направления.
Чем ученым из Узбекистана будет полезно сотрудничество с компанией “Научные Публикации”?
Международная компания “Научные Публикации” – абсолютный лидер в сфере научного консалтинга в странах СНГ и азиатского региона. Нам доверяют свои публикации ученые из 45 стран мира, включая регион Центральной Азии.
Ученые из Узбекистана могут заказать следующие услуги у нас:
- публикация в журналах из БД Scopus
- помощь в размещении статей в БД Web of Science
- повышение h-индекса
- гарантированная публикация в ERIH+ и JSTOR
- повышение цитирования в Google Scholar
- помощь в поиске соавторов для статей
Публикация в рейтинговых журналах и повышение наукометрических показателей в БД Scopus, Web of Science и Google Scholar дает ученым Узбекистана большие возможности: повышение в научной должности, карьерные перспективы в больших коммерческих проектах, мировое научное признание и прочее.
Если вам нужна консультация по публикации в международных журналах, изданиях, рецензируемых БД Scopus и Web of Science, наши специалисты предоставят качественную поддержку и подготовят предложение с учетом ваших научных потребностей. Просто оставьте заявку на сайте, и наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время.