“Scientific Publications” kompaniyasining tarixi
Kompaniyaning asoschisi Pilipenko Denis Sergeevich. Ukraina, Qozog'iston Respublikasi va MDH mamlakatlarida faol faoliyatni rivojlantirish.
2017
Ittifoqning geografik ta'sirini kengaytirish. Kompaniya mijozlari orasida 30 dan ortiq MDH mamlakatlari va Sharqiy Yevropadan kelgan tadqiqotchilar bor.
2018
“Scientific Alliance” xoldingini tashkil etish, uning boshqaruvi ostida “Ilmiy nashrlar” kompaniyasi o'tkaziladi. Ilmiy alyans MDH mamlakatlarida ilmiy nashrlar sohasida tan olingan yetakchiga aylanib bormoqda.
2019
- Sharqiy Evropadagi eng yirik ilmiy va nashriyot markazi - Ukrainada yangi shtab-kvartiraning ochilishi.
- O'zimizning "Science and Metrics" ommaviy axborot vositalarini ishga tushirish - Ukrainadagi fan va fanometriya sohasidagi mutlaqo noyob nashr.
- Ilmiy-tadqiqot markazining ishga tushirilishi. Kompaniya mutaxassislari ilmiyometriya va ilm-fan sohasida batafsil va dolzarb ma'lumotlarni taqdim etadilar. Kompaniya muntazam ravishda xalqaro ilmiy hamjamiyat uchun veb-seminarlar, seminarlar va konferentsiyalar o'tkazadi.
- Ilmiy nashrlar Crossref agentligining rasmiy homiysi bo'ladi.
2020
- Qozog'iston Respublikasida filialning ochilishi - bugungi kunda ushbu mamlakatda ilmiy va nashriyot xizmatlarining yagona rasmiy distribyutori.
- Olimlar uchun rasmiy xalqaro sertifikatlashtirish markazi - Sertifikatlashtirish markazi platformasini yaratish.
2021
- Ta'lim va tarbiya faoliyatini faol rivojlantirish. Ilmiy-o‘quv markazi tashkil etilganidan buyon 150 dan ortiq ilmiy va o‘quv tadbirlari o‘tkazildi. Kompaniyaning vebinarlarida MDH davlatlaridan 20 000 dan ortiq olimlar ishtirok etdi.
- Alyans ilmiyometriya va ilmiy nashrlar sohasida xalqaro universitetlar va ilmiy muassasalar bilan hamkorlik chegaralarini faol ravishda kengaytirmoqda. 2021-yilda Ukraina oliy o‘quv yurtlari bilan 25 dan ortiq, Qozog‘iston Respublikasi oliy o‘quv yurtlari bilan 20 dan ortiq memorandumlar imzolandi.
- Scientific Alliance xayriya jamg'armasining tashkil etilishi kompaniya qadriyatlarining aksidir.
2022
- 2022-yil 24-fevralda Rossiya Federatsiyasi kompaniyaning markaziy ofisi joylashgan Ukraina hududiga bostirib kirdi. Jamoaning birgalikdagi sa'y-harakatlari va Qozog'istondagi filialning qo'llab-quvvatlashi uning ilmiy konsalting bozoridagi etakchi mavqeini saqlab qolishga va ilmiy jamoatchilikka yuqori sifatli vositachilik ilmiy va nashriyot xizmatlarini ko'rsatishni davom ettirishga yordam berdi.
- Xuddi shu yili alyans Qozog'iston va boshqa Osiyo mamlakatlaridagi raqobatchi brend "World Sci Publ" infratuzilmasi va aktivlarining bir qismiga qo'shilish bo'yicha kelishuvni muvaffaqiyatli yakunladi.
2023
Ilmiy nashrlar kompaniyasi o'z tuzilmasi va ta'sir geografiyasini faol ravishda kengaytirishda davom etmoqda. Jamoa O‘zbekiston, Ozarbayjon, Latviya, Polsha, Albaniya va boshqa mamlakatlarda vakolatxonalar ochish bo‘yicha faol ish olib bormoqda.
Nima uchun butun dunyo olimlari o'zlarining tadqiqot loyihalarini kompaniyaga “Scientific Publications” ishonadilar?
Biz jarayonni emas, balki natijani kafolatlaymiz. Scientific Publications kompaniyasi bozorda har qanday murakkablikni nashr etishni kafolatlaydigan yagona kompaniya hisoblanadi. Mutaxassislarimiz xalqaro Scopus va Web of Science maʼlumotlar bazalarida maqolalar chop etish jarayonining barcha nozik tomonlarini biladilar.
Har bir mijoz huquqiy himoya oladi. Biz bilan hamkorlik qilganingizda, Shartnomada ko'rsatilgan barcha shartlar (ish bosqichlari, kafolatlar, shartlar, xizmatlar uchun to'lov va boshqalar) bajarilishiga ishonch hosil qilishingiz mumkin.
Ilmiy konsalting sohasidagi eng katta ta'sir geografiyasi. 45 davlat olimlari o‘zlarining ilmiy loyihalari bilan bizga ishonadilar. Va biz tuzilmani kengaytirish va yo'nalishlarni kengaytirishda davom etamiz.
Oliy o‘quv yurtlari va ilmiy muassasalar biz bilan hamkorlik qilishni tanlaydi. Ukraina va Qozog‘iston Respublikasining eng yirik universitetlari bilan memorandumlar imzoladik.
Loyihaning optimal muddati va narxi. Biz barcha ilmiy va nashriyot xizmatlarining narxi va amalga oshirish muddatlari bo'yicha qulay taklifni shakllantiramiz.
Kuchli mutaxassislar jamoasi. Bizning mutaxassislarimiz har qanday murakkablikdagi ilmiy va nashriyot muammolarini hal qilishadi. Biz barcha ishlarni kalit taslim asosida bajaramiz. Nashringiz muvaffaqiyatli bo'lishi uchun butun professionallar jamoasi javobgar bo'ladi: shaxsiy menejer, tarjimon, texnik va adabiy muharrir, jurnal muzokarachisi, buxgalter, advokat, ma'mur, direktor.
O‘zbekistonlik olimlar “Science Publications” kompaniyasi bilan hamkorlikdan qanday naf ko‘radi?
“Scientific Publications” xalqaro kompaniyasi MDH mamlakatlari va Osiyo mintaqasida ilmiy konsalting sohasida mutlaq yetakchi hisoblanadi. Dunyoning 45 davlati, jumladan, Markaziy Osiyo mintaqasi olimlari o‘z nashrlari bilan bizga ishonadi.
O‘zbekistonlik olimlar bizdan quyidagi xizmatlarga buyurtma berishlari mumkin:
- Scopus ma'lumotlar bazasidan jurnallarda nashr qilish
- maqolalarni Web of Science ma'lumotlar bazasiga joylashtirishda yordam berish
- h indeksining oshishi
- ERIH+ va JSTOR da kafolatlangan nashr
- Google Scholar-da iqtiboslarning ko'payishi
- maqolalar uchun hammualliflarni topishda yordam berish
Reyting jurnallarida nashr etilishi va Scopus, Web of Science va Google Scholar maʼlumotlar bazalarida ilmiyometrik koʻrsatkichlarning ortib borishi Oʻzbekiston olimlariga katta imkoniyatlar yaratadi: ilmiy lavozimlarda koʻtarilish, yirik tijorat loyihalarida martaba istiqbollari, jahon ilmiy eʼtirofi va boshqalar.
Agar sizga xalqaro jurnallarda chop etish, Scopus va Web of Science maʼlumotlar bazalarida koʻrib chiqilgan nashrlar boʻyicha maslahat kerak boʻlsa, bizning mutaxassislarimiz yuqori sifatli yordam koʻrsatadi va ilmiy ehtiyojlaringizni inobatga olgan holda taklif tayyorlaydi. Faqat veb-saytda so'rov qoldiring va menejerimiz tez orada siz bilan bog'lanadi.

Scientific Publications is a unique and high-quality scientific publishing services for scientists all over the world. For more than 8 years we have been providing quality consulting services in the field of publications in the most rated international journals. In 2024, the geography of Scientific Alliance covers 45 countries around the world.
History of Scientific Publications
2016
Founding of the company by Mr. Denis Pilipenko. Development of active operations in Ukraine, the Republic of Kazakhstan and CIS countries.
2017
Expansion of the geography of the alliance's influence. Researchers from more than 30 countries of the CIS and Eastern Europe are becoming clients of the company.
2018
Establishment of the Scientific Alliance holding company, under the management of which Scientific Publications is taken over. Scientific Alliance becomes a recognized leader in the field of scientific publications in the CIS countries.
2019
- Opening of a new headquarters in Ukraine - the largest science publishing hub in Eastern Europe.
- Launch of our own media "Science and Metrics" - absolutely unique publication in the field of science and scientometrics in Ukraine.
- Launch of scientific training center. The company's experts provide detailed and up-to-date information in the field of scientometrics and science. The company regularly organizes webinars, seminars and conferences for the international scientific community.
- "Scientific Publications" becomes an official sponsor of the Crossref agency.
2020
- Opening a branch in the Republic of Kazakhstan - the only official distributor of scientific publishing services in this country today.
- Creation of an official international certification center for scientists - the Certification Center platform.
2021
- Active development of educational and training activities. More than 150 scientific and training events have been held since the foundation of the scientific and training center. More than 20,000 scientists from CIS countries have attended the company's webinars.
- The Alliance is actively expanding the boundaries of cooperation with international universities and scientific institutions in the field of scientometrics and scientific publications. In 2021, more than 25 memorandums were signed with universities in Ukraine and more than 20 memorandums with universities in the Republic of Kazakhstan.
- Establishment of the Scientific Alliance Charitable Foundation - a reflection of the company's values.
2022
- On February 24, 2022 the Russian Federation invaded the territory of Ukraine, where the company's head office operates. The overall efforts of the team and support from the philia in Kazakhstan helped to maintain leadership positions in the scientific consulting market and continue to provide quality intermediary scientific publishing services to the scientific community.
- In the same year, the alliance successfully finalizes a deal to acquire part of the infrastructure and assets of the competitor brand "World Sci Publ" of Kazakhstan and other Asian countries.
2023
Scientific Publications continues to actively expand its structure and geography of influence. The team is actively working on opening representative offices in Uzbekistan, Azerbaijan, Latvia, Poland, Albania and other countries.
Why do scientists from all over the world entrust their research projects to Scientific Publications?
We guarantee the result, not the process. Scientific Publications is the only company on the market that guarantees publication of any complexity. Our experts know all the subtleties of the process of placing articles in the international databases Scopus and Web of Science.
Each client receives legal protection. When cooperating with us, you can be sure that all the conditions specified in the Contract (stages of work, guarantees, terms, payment for services, etc.) are met.
The greatest geography of influence in the field of scientific consulting. Scientists from 45 countries entrust their scientific projects to us. And we continue to expand our structure and scaling directions.
Higher education institutions and scientific institutions choose to cooperate with us. We have signed memorandums with the largest universities of Ukraine and the Republic of Kazakhstan.
Optimal terms of fulfillment and cost of the project. We form a favorable offer for the cost and timing of all scientific publishing services.
A strong team of specialists. Our experts solve scientific and publishing tasks of any complexity. We perform all works on a "turnkey" basis. A whole team of professionals will be responsible for the success of your publication: personal manager, translator, technical and literary editors, specialist in negotiations with journals, accountant, lawyer, administrator, director of direction.
How will scientists from Uzbekistan benefit from cooperation with Scientific Publications?
The international company "Scientific Publications" is an absolute leader in the sphere of scientific consulting in the CIS countries and Asian region. Scientists from 45 countries of the world, including the Central Asian region, entrust their publications to us.
Scientists from Uzbekistan can order the following services from us:
- publication in journals from Scopus DB
- assistance in placing articles in Web of Science database
- h-index increase
- guaranteed publication in ERIH+ and JSTOR
- increased citation in Google Scholar
- assistance in finding co-authors for articles
Publishing in ranking journals and increasing scientometric indicators in Scopus, Web of Science and Google Scholar database gives scientists in Uzbekistan great opportunities: promotion in scientific positions, career prospects in large commercial projects, global scientific recognition, etc.
If you need advice on publishing in international journals, peer-reviewed journals, Scopus and Web of Science, our experts will provide quality support and prepare a proposal tailored to your scientific needs. Just leave a request on the website and our manager will contact you as soon as possible.