2024 yil oxiriga yaqinlashmoqda – dinamik rivojlanish, muhim yutuqlar va yangi imkoniyatlar bilan to'ldirilgan yil. Jamoa «Ilmiy Nashrlar» bu yilni amalga oshirilgan ishlardan faxrlanish va kelajak uchun ilhom bilan yakunlaydi. Kelgusi yilni sarhisob qilish va strategik yo‘nalishlarni belgilash vaqti keldi.
2024 yilning asosiy yutuqlari
Ilmiy konsalting sohasida 8 yillik yetakchilik
Kompaniya «Ilmiy Nashrlar» o'zining sakkizinchi yilligini nishonladi, bu bizning tajribamiz va ishonchliligimizdan dalolat beradi. 8 yil davomida biz ilmiy va nashriyot xizmatlari bozoridagi o‘rnimizni muvaffaqiyatli mustahkamlab, ilmiyometriya va fan sohasida yetakchiga aylanib, salmoqli muvaffaqiyatlarga erishdik.
Bugungi kunda «Ilmiy Nashrlar» brendi 45 mamlakatda, jumladan AQSh, Xitoy, BAA, Germaniya, Fransiya, Avstriya, Qozog‘iston Respublikasi, Polsha, Isroil, Braziliya, Janubiy Koreya, Ukraina va boshqalarda taqdim etilgan.
Yangi ofislarni ochish
2024-yildagi asosiy voqealardan biri ofislar tarmog‘ining kengayishi bo‘ldi. «Ilmiy Nashrlar» kompaniyasi Kiyevda yangi ofisini, shuningdek, Bishkekda o‘zining birinchi ofisini ochdi, bu «Scientific Alliance» xoldingining Markaziy Osiyo bozoridagi mavqeini mustahkamlash va ushbu mintaqadagi faoliyatini rivojlantirishda muhim bosqich bo‘ldi.
Jamoani ko'paytirish
O‘tgan yil davomida xodimlarimiz 51 foizga oshdi. Bugun biz kompaniyamizda butun dunyo olimlariga o‘z ilmiy maqsadlariga erishishda yordam beradigan yuqori malakali mutaxassislar ishlayotganidan faxrlanamiz.
Ta'lim tashabbuslari
Ilmiy-o‘quv markazi «Ilmiy Nashrlar» faol faoliyatini davom ettirmoqda. 2024-yilda biz ilmiyometriya, samarali ilmiy maqolalar yozish va xalqaro jurnallarda chop etish strategiyalariga qaratilgan 80 dan ortiq vebinar va seminarlar o‘tkazdik.
Dunyoning yetakchi ilmiy va ta’lim muassasalari bilan hamkorlik
Bu yil biz Ukraina va dunyoning yetakchi ilmiy va ta’lim muassasalari bilan 30 dan ortiq hamkorlik memorandumlarini tuzdik. Bundan tashqari, O‘zbekiston ilmiy jamoatchiligi bilan hamkorligimiz natijasi Andijon davlat chet tillar instituti bilan memorandum imzolangani bo‘ldi.
Kompaniyaning YouTube kanali
2024-yilda YouTube kanalimizda biz ko‘plab sifatli ta’lim mazmunini, jumladan, foydali videolar va qisqa ta’lim qisqa metrajli filmlarni chiqardik. Biz o‘z tajribamiz bilan o‘rtoqlashdik, fan va ilmiyometriya sohasidagi jahon tendensiyalarini muhokama qildik, shuningdek, ilmiy maqolalarni muvaffaqiyatli chop etish bo‘yicha amaliy tavsiyalar berdik.
2025 yil uchun rejalar
Ishonchimiz komilki, 2025-yil yangi istiqbol va yutuqlar yili bo‘ladi. Kelgusi yil uchun global rejalar qatorida yangi filiallar ochilishi, xodimlarni yanada kengaytirish va xoldingning geografik ishtirokini oshirishni alohida ta’kidlamoqchimiz.
Hamkorlar va mijozlarga rahmat
Ushbu gavjum yilni yakunlar ekanmiz, hamkorlarimiz, mijozlarimiz va hamkasblarimizga samimiy minnatdorchiligimizni bildirmoqchimiz. Sizning ishonchingiz va qo'llab-quvvatlashingiz bizni yangi cho'qqilarni zabt etishga undaydi. Siz — bizning muvaffaqiyatimizning ajralmas qismisiz va biz hamkorligimizni chuqur qadrlaymiz!
Yangi yilda sizga eng dadil g'oyalar, ulkan loyihalar va ko'plab quvonchli daqiqalar uchun ilhom tilaymiz! 2025 yil yangi yutuqlar, martaba muvaffaqiyatlari va yangi ilmiy yutuqlar uchun bitmas-tuganmas energiya olib kelsin.

Подходит к концу 2024 год – год, наполненный динамичным развитием, значительными достижениями и новыми возможностями. Команда «Научные Публикации» завершает этот год с чувством гордости за проделанную работу и вдохновением на будущее. Настало время подвести итоги и наметить стратегические направления в предстоящем году.
Основные достижения 2024 года
8 лет лидерства в сфере научного консалтинга
Компания «Научные Публикации» отметила восьмую годовщину, что свидетельствует о нашей экспертности и надежности. За 8 лет мы достигли значительных успехов, успешно укрепив свои позиции на рынке научно-публикационных услуг и став лидерами в сфере наукометрии и науки. Сегодня бренд «Научные Публикации» представлен в 45 странах мира, включая США, Китай, ОАЭ, Германию, Францию, Австрию, Республику Казахстан, Польшу, Израиль, Бразилию, Южную Корею, Украину и другие.
Открытие новых офисов
Одним из ключевых событий в 2024 году стало расширение сети офисов. Компания «Научные Публикации» открыла новый офис в Киеве, а также свой первый офис в Бишкеке, что стало важным этапом в укреплении позиций холдинга «Scientific Alliance» на рынке Центральной Азии и развитии его деятельности в этом регионе.
Увеличение команды
За последний год наш штат увеличился на 51%. Сегодня мы гордимся тем, что в нашей компании работают высококвалифицированные специалисты, которые помогают ученым по всему миру достигать своих научных целей.
Образовательные инициативы
Научно-обучающий центр «Научные Публикации» продолжает активную деятельность. В 2024 году мы провели более 80 вебинаров и семинаров, сосредоточенных на вопросах наукометрии, эффективного написания научных статей и стратегий публикации в международных журналах.
Сотрудничество с ведущими научными и учебными заведениями мира
В этом году мы заключили более 30 меморандумов о сотрудничестве с ведущими научными и учебными учреждениями Украины и мира. Кроме того, результатом нашего сотрудничества с научным сообществом Узбекистана является подписание меморандума с Андижанским государственным институтом иностранных языков.
YouTube-канал компании
В 2024 году на нашем YouTube-канале мы выпустили множество качественного образовательного контента, включая полезные видео и короткие познавательные Shorts. Мы делились экспертизой, обсуждали мировые тренды в области науки и наукометрии, а также предлагали практические рекомендации для успешной публикации научных статей.
Планы на 2025 год
Мы уверены, что 2025 год станет годом новых перспектив и свершений. Среди глобальных планов на будущий год мы бы хотели отметить открытие новых филиалов, дальнейшее расширение штата и увеличение географического присутствия холдинга.
Благодарность партнерам и клиентам
Завершая этот насыщенный год, мы хотим выразить искреннюю благодарность нашим партнерам, клиентам и коллегам. Ваше доверие и поддержка мотивируют нас достигать новых вершин. Вы — неотъемлемая часть нашего успеха, и мы глубоко ценим наше сотрудничество!
В новом году желаем вам вдохновения для самых смелых идей, амбициозных проектов и множества радостных моментов! Пусть 2025 год принесет новые достижения, карьерные успехи и неисчерпаемую энергию для новых научных свершений.